لینک کوتاه خبر

بارش بی‌سابقه باران در گیلان تابستانی

تولم نیوز:به گفته مدیرکل هواشناسی گیلان، طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین مقدار بارندگی‌ها در املش، دهشال و لاهیجان به ترتیب با ۱۶۵، ۱۵۱.۴ و ۱۳۳.۶ میلی متر اتفاق افتاده است.

محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت هواشناسی در استان گیلان اظهار کرد: از روز گذشته هشدار قرمز صادر شده بود که طی بارش‌هایی که از شب گذشته آغاز شد به طور میانگین 45.5 میلی متر باران در پهنه استان گیلان باریده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت بیشترین مقدار بارندگی‌ها در املش، دهشال و لاهیجان به ترتیب با 165، 151.4 و 133.6 میلی متر اتفاق افتاده است، گفت:  شدت فعالیت این سامانه بارشی در مناطق ساحلی و جلگه‌ای بویژه مناطق شرقی گیلان بوده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه بارش‌ها منطبق بر مناطق جلگه‌ای و کوهپایه‌ای بوده است و مناطق جنوبی استان از بارش این موج بهره کمی برده‌اند، افزود: نکته قابل توجه ماهیت بارشی این سامانه است که حجم بارش قابل توجهی در مدت زمان کوتاهی در استان اتفاق افتاد.

به گفته دادرس، در حال حاضر از شدت بارش‌ها بویژه در نواحی مرکزی. کاسته شده  و غالب رودخانه‌های استان افزایش دبی آب دارند.

وی با اشاره به وضعیت هواشناسی گیلان در هفته آینده بیان کرد: نقشه‌های هواشناسی برای هفته آینده، نشان دهنده فعالیت تناوبی سامانه ناپایدار در منطقه است که وزش باد، مه آلودگی و رگبار و رعد و برق در برخی مناطق پیش بینی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *