لینک کوتاه خبر

بازار هفتگی تولم‌شهر به جنب رودخانه این شهر انتقال یافت

پس از مدتها بلاخره بازار هفتگی تولم شهر از وسط شهر به کنار رودخانه تولم شهر منتقل شد تا ترافیک داخل شهر سبک تر شود

وجود بازار هفتگی در استان گیلان سنتی است خوب که گذشته به جا مانده و مردم روستاهای گیلان برای ارائه محصولات خود به این بازار های هفتگی رجوع میکردند،قیمت مناسب،در دسترس بودن کالا و رقابت را میتوان نمونه هایی از موفقیت این بازارها دانست.

با پیشرفت شهرسازی و بافت شهری به مرور زمان جایگاه بازار هفتگی در بین فروشندگان و خریداران تغییر کرد و این بازار مخصوص فروشندگان روستایی نبود و فروشندگان زیادی از این بازار ها استفاده میکردند که باعث شد فضایی که بازار در شهر اشغال میکند آزار دهنده شود و باعث ایجاد سد معبر شود.

برای نمونه بازار شهر فومن که در جاده فومن به ماسوله قرار داشت ،صبح روز شروع بازار مردم و مسافرین با دردسر های فراوانی رو به رو بودند که بزرگترینشان ترافیک و کندی حرکت خودرو ها بود که خوشبختانه محل این بازار به خوبه تغییر پیدا کرد.

بازار هفتگی تولم شهر که یکی از قدیمی ترین بازار های استان گیلان است مدتهاست پنجشنبه ها باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان،مسافان و عابران می شد که بلاخره پس از فراز و نشیب های بسیار به جنب رودخانه این شهر انتقال یافت.

البته به دلایل مختلف مثل نبود جای پارک و عادت نکردن مردم به جایگاه جدید بازار امروز خیابان های اطراف بازار بسیار شلوغ و با ترافیک همراه بود که امیدواریم این مسئله حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *