لینک کوتاه خبر

رئیس مجمع نمایندگان گیلان: استاندار گیلان تا پایان مهر مشخص می‌شود

ایرج ندیمی لحظاتی پیش در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت درباره تغییرات مدیریت استانداری گیلان اظهار کرد: سه گزینه برای تصدی پست استانداری گیلان از طرف نمایندگان استان به وزارت کشور معرفی شدند.

وی با بیان اینکه حاضر نیستیم استاندار موقت در مدت شش ماه عنان استان را در دست بگیرد، افزود: بیشتر مصوبات دولت در گیلان اجرایی نشده و مشکلات لاینحل باقی مانده است بنابراین استانداری می‌خواهیم که بتوانیم چهار سال با او کار کنیم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه هیچ مخالفتی با سه گزینه پیشنهادی نمایندگان وجود ندارد، تصریح کرد: اکثریت نمایندگان گیلان با این سه نفر موافق هستند.

وی با اشاره به اینکه هیچ گرایش سیاسی برای انتخاب استاندار گیلان در نظر نگرفته‌ایم، افزود: عمرانی، اجرایی و بومی بودن، مهم‌ترین مولفه انتخاب ما بود.

ندیمی با اشاره به سه نفر معرفی شده به وزارت کشور گفت: کیهان هاشم‌نیا اهل آستارا، محمدجعفر علیزاده اهل لشت‌نشا و موسوی اهل صومعه‌سرا است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت کشور به ما اعلام کرده است که تا پایان مهر جاری تکلیف استان‌ها مشخص می‌شود و ما اصرار داریم تکلیف گیلان نیز برای چند سال مشخص شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان درباره گزینه محمد جعفر علیزاده که شانس بیشتری برای تصدی استانداری گیلان دارد، متذکر شد: خراسان جنوبی به شدت دنبال علیزاده برای تصدی استانداری این استان است و تمام مقام‌ها پیگیر هستند که علیزاده به خراسان جنوبی برود اما ممکن است ورق برگردد و هر نظری که وزارت کشور دهد ما موافق هستیم.

به گزارش فارس، یک منبع موثق نیز در گفت‌وگو با فارس از پیشتازی علیزاده در بین گزینه‌های معرفی شده نمایندگان استان برای تصدی استانداری گیلان به وزارت کشور خبر داده است.

محمدجعفر علیزاده معاون اسبق عمران استانداری گیلان و اصفهان و عضو هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی بود.

وی اکنون معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *