لینک کوتاه خبر

ساعی: هدف فدراسیون تکواندو کسب عنوان قهرمانی آسیاست

هادی ساعی عصر یکشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه اردوی آمادگی تیم ملی تکواندو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار کرد: شرایط ملی پوشان مناسب است و آنان اردوهای خوبی را پشت سر گذاشتند و با آمادی کامل در مسابقات قهرمانی آسیا حضور می یابند.

وی با اشاره اینکه بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا از روز ۲۵ اردیبهشت ماه به مدت ۶ روز به میزبانی شهر دانانگ در کشور ویتنام برگزار خواهد شد، ادامه داد: امید است با درخشش ورزشکاران بتوانیم مدال‌های رنگارنگی را کسب کنیم البته یکی از مهمترین اهداف فدراسیون تکواندو حضور قدرتمند در مسابقات المپیک ۲۰۲۴ فرانسه است و با توجه به اینکه توانستیم حداکثر سهمیه را کسب کنیم با چهار ورزشکار در این رقابتها حضور می یابیم.

وی اضافه کرد: ناهید کیانی، مبینا نعمت زاده، آرین سلیمی و مهران برخورداری تکواندوکاران شایسته‌ای هستند که موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ فرانسه شدند و تمام تلاش خود را بکار می بندیم که این ورزشکاران با آمادگی کامل در المپیک حضور یابند.

رئیس فدراسیون تکواندو بیان کرد: همچنین آرین سلیمی و مهران برخورداری به همراه تیم ملی تکواندو در بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در ویتنام حضور می یابند تا بتوانند به مرز آمادگی مطلوبی برای حضور در مسابقات المپیک برسند.

ساعی با تاکید بر اهمیت اتحاد و همدلی بر موفقیت تکواندو بیان کرد: زمانی که ورزشکار بودم امکانات بسیار کم و ناچیز بود اما همدلی خوبی وجود داشت و به همین دلیل توانستیم مدالهای ازرشمندی همچون مدال طلای المپیک و جهانی را کسب کنیم اما در چند سال اخیر با وجود اینکه امکانات بهتر شده اما با کمرنگ شدن همدلی، تعداد مدالهای کسب شده نیز کاهش یافت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تنها راه برگشت به روزهای طلایی تکواندو همدلی است امروز این شرایط را در فدراسیون ایجادکرده ایم و امید است با اتحاد و همدلی بتوانیم به روزهای خوب خود بازگردیم.

وی عنوان کرد: در نخستین قدم نیز امیدواریم در مسابقات قهرمانی آسیا روی سکو قرار گرفته و پس از آن نیز تکواندوکاران ما با درخشش خود بتوانند مدال‌های رنگارنگ المپیک کسب کنند.

به گزارش ایرنا، در آخرین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی تکواندو بزرگسالان کشور که به مدت یک هفته در آکادمی قهرمانی مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت برپا شد، مهدی حاجی موسایی، ابوالفضل زندی، متین رضایی، امیرسینا بختیاری، مهران برخورداری، میرهاشم حسینی، سعید فتحی، علی خوش روش، محمد حسین یزدانی و آرین سلیمی حضور داشتند.

در آیین اختتامیه آخرین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی تکواندو بزرگسالان کشور که در محل پرورشگاه مژدهی رشت برگزار شد، علاوه بر مسئولان فدراسیون، ملی پوشان، مسئولان اداره ورزش و جوانان گیلان، سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت، فردین معصومی کاپیتان اسبق تیم ملی کشتی آزاد ایران و پیشکسوتان ورزش تکواندو حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *