لینک کوتاه خبر

کمیسیون های ماده ۱۰۰ و ماده ۵ به محلی برای دلالی تبدیل شده اند

تولم نیوز :نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با انتقاد از عملکرد سلیقه ای کمیسیون ماده ۱۰۰، گفت: کمیسیون های ماده ۱۰۰ و ماده ۵ به محلی برای دلالی تبدیل شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم، سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه سرا در نشست علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در قالب اخطار با استناد به اصول 3، 22 و 29 قانون اساسی ضمن قدردانی از عملکرد رئیس مجلس، کمیسیون عمران و وزیر کشور در پیگیری حادثه متروپل، افزود: بنده بارها در خصوص اینگونه ساختمان ها به کمیسیون اصل 90 شکایت کردم ضمن اینکه معتقدم پیشگیری بهتر از درمان است و حوادث ساختمان های پلاسکو و متروپل نیز فراموش نشدنی است.

وی افزود: امروز در کشور به ویژه در عملکرد معاونت شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم باعث می شود حوادث مشابهی در پیش باشد بنابراین باید کمیسیون های عمران و اصل 90 را مجاب کنیم که این موضوع را پیگیری کنند تا بعد از این دچار مشکل نشویم.

نماینده صومعه سرا تصریح کرد: یک سری مشاوران طرح های تفصیلی داریم که اغلب غیربومی و ناآشنا به مناطق و بی توجه به حقوق مکتسبه مردم هستند ضمن اینکه دستگاه ها نیز در این رابطه پاسخگو نیستند، ما مصوبه خرید نداریم و زمین ها گاه آموزشی، گاه ورزشی و گاه درمانی هستند که این موضوع مردم را سرگردان کرده است.

دلخوش خاطرنشان کرد: برای مردم قابل درک نیست که کمیسیون ماده 5 سلیقه ای عمل می کند همچنین معاون شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در استان ها تخلف می کند کما اینکه در این رابطه مستنداتی وجود دارد اما کسی به آن ها رسیدگی نمی کند و اگر مانع این روند نشویم در آینده حوادث مشابه متروپل را شاهد خواهیم بود.

وی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دستور دهید که نحوه عملکرد ماده 100 بررسی شود چرا که این کمیسیون و کمیسیون ماده 5 به محلی برای دلالی تبدیل شده اند و مردم از این موضوع آسیب می بینند.

دلخوش خاطرنشان کرد: هم اکنون در یک خیابان مجوز ساختمان 5 طبقه داده می شود در حالی که در همان خیابان برای ساختمان های مشابه مجوز داده نشده است از سوی دیگر 11 میلیون حاشیه نشین در کشور داریم ضمن اینکه سازندگان نیز ساختمان ها را تنها می سازند و می فروشند و نظارتی به این بخش نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *