لینک کوتاه خبر

اختصاص ۶۳۵ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهوری به گیلان

تولم نیوز- استاندار گیلان با تکلیف به مدیران برای اهتمام جدی در جذب سریع اعتبارات، از اختصاص ۶۳۵ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهوری به گیلان در مرحله نخست خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله عباسی در جلسه بررسی مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان گیلان افزود: در مجموع به برکت سفر آیت الله دکتر رئیسی به استان، نزدیک به ۱۹ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۱۷۹ مصوبه در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: از این میزان اعتبار، بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: سه هزار و ۵۵۲ میلیارد تومان از این اعتبارات از محل منابع داخلی وزارتخانه‌ها و ۱۴۸ میلیارد تومان نیز از تعهدات شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ است.

استاندار گیلان، بر تسریع روند اجرای پروژه‌ها و مصوبات سفر رئیس جمهوری تاکید و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان را به انقلابی و جهادی عمل کردن برای جذب سریع اعتبارات تخصیص یافته مرحله نخست سفر به منظور عینیت بخشیدن به وعده‌های داده شده مسئولان برای مردم مکلف کرد.

عباسی با بیان اینکه امور مردم و پروژه‌های توسعه و پیشرفت همه جانبه گیلان باید به صورت جدی و جهادی سرعت یابد، ادامه داد: تسریع و تقویت برنامه‌های در دست اجرا و نیز آغاز پروژه‌های جدید از برکات سفر آیت الله رئیسی به گیلان است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات تخصیص یافته مرحله نخست سفر رئیس جمهوری بر اساس پیشنهادات اولیه استانی توزیع شده است، گفت: با نهاد ریاست جمهوری مکاتبه‌ای می‌شود که توزیع مرحله دوم اعتبارات به گیلان بر اساس اولویت‌های و شاخص‌های مهم استان باشد.

در این جلسه هر یک از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان گزارشی از مصوبات و میزان اعتبارات تخصیص یافته سفر رئیس جمهوری و روند اجرای آن گزارش ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *